Jaeger90 Uncategorized ناباروری زنان – همان اشتباهی که من مرتکب شدم را انجام ندهید!

ناباروری زنان – همان اشتباهی که من مرتکب شدم را انجام ندهید!

هر سال حداقل 2 میلیون مورد ناباروری زنان در ایالات متحده آمریکا ثبت می شود. برای اکثر این زنان، علت ناباروری آنها هرگز به طور قطعی تشخیص داده نمی شود و پزشکی مدرن هنوز درمان جامع ناباروری زنان را ارائه نکرده است. عوامل مختلف شناخته شده و ناشناخته در ناباروری زنان نقش دارند. اگر ناباروری برای شما تشخیص داده شده است، احتمالاً ناامید هستید که بیشتر در مورد ناباروری زنان بدانید و بدانید که چه درمان‌های جایگزین و درمان‌های ناباروری زنان در دسترس است.

ناباروری زنان چیست؟

اگر زنی به مدت 12 ماه بدون هیچ گونه روش پیشگیری از بارداری رابطه جنسی داشته باشد و نتواند باردار شود، از نظر پزشکی نابارور محسوب می شود. باروری در مفهوم پزشکی به این صورت توصیف می شود:

* ناباروری درجه یک – زنانی که هرگز بچه دار نشده اند

* ناباروری درجه دو – زنانی که بچه دار شده اند، اما نمی توانند بار دوم باردار شوند

تمایز بین ناباروری و عقیمی بسیار مهم است. عقیمی اصطلاحی است که برای توصیف زنانی به کار می رود که به طور کامل قادر به بچه دار شدن نیستند. ناباروری زنان، مشکلی را که زنان در تلاش برای باردار شدن تجربه می کنند، توصیف می کند.
If you treasured this article and you also would like to be given more info with regards to مرکز مام للعقم please visit the site.
نابارور بودن به این معنی نیست که هرگز نمی توانید بچه دار شوید. بررسی گزینه‌های مختلف درمان ناباروری زنان، شانس شما را برای بارداری و داشتن یک نوزاد کامل و سالم افزایش می‌دهد.

علت ناباروری زنان چیست؟

چندین علت شناخته شده برای ناباروری زنان وجود دارد که برخی از آنها عبارتند از:

* اختلالات تخمک گذاری – تخمک گذاری به دلیل عدم تعادل هورمونی انجام نمی شود. عدم تخمک گذاری می تواند منجر به پریودهای نامنظم یا غایب شود. عدم تعادل هورمونی که منجر به تخمک گذاری ناموفق می شود به عواملی مانند وزن بسیار کم یا زیاد بدن، ورزش بیش از حد، ناراحتی عاطفی طولانی مدت و مشکلات تیروئید نسبت داده شده است. سایر علل اختلالات تخمک گذاری شامل اندومتریوز یا PCOS است.

* آسیب به اندام های تناسلی – آسیب به لوله های فالوپ ظریف، ناشی از التهاب لگن (از STDs یا آپاندیسیت) مقصر حدود 25 درصد موارد ناباروری زنان است. سایر آسیب های فیزیکی به اندام های تناسلی که به ناباروری زنان کمک می کند شامل آسیب و ناهنجاری های دهانه رحم و رحم، به عنوان مثال فیبروم ها است.

* عدم تعادل هورمونی – همانطور که قبلاً دیده اید عدم تعادل هورمونی در زنان می تواند منجر به تخمک گذاری ناموفق و در نتیجه ناباروری شود. عدم تعادل پروژسترون می تواند مانع از توانایی بدن زن در حفظ بارداری شود

* سقط جنین مزمن – برخی از زنان نابارور ممکن است باردار شوند، اما به طور مرتب بارداری را از دست می دهند. سقط جنین می تواند ناشی از مشکلات تیروئید، تخمک یا اسپرم معیوب، عدم تعادل هورمونی، سوء تغذیه، داروها، ضربه و کمبود سیستم ایمنی باشد.

* کمبودهای تغذیه ای – مواد مغذی خاصی وجود دارند که به طور خاص بر سلامت سیستم تولید مثل تأثیر می گذارند.

* عوامل روانی و عاطفی – احساسات بر بدن و سلامت شما تأثیر می گذارد. هنگامی که نوبت به درک و درمان ناباروری زنان می شود، ارتباط ذهن و بدن در حال تبدیل شدن به یک تمرکز مهم است. تاکنون تخمین زده شده است که حدود 5 درصد ناباروری زنان ناشی از عوامل روانی و عاطفی است.

علم و پزشکی تازه شروع به درک روش هایی کرده اند که از طریق آن برخی مواد مغذی و رفتارها می توانند تأثیر بگذارند و در بسیاری از موارد باروری را تقویت و بازیابی کنند. برخی از پزشکان مایلند بپذیرند که بسیاری از زمینه‌های ناباروری زنان وجود دارد که هنوز به طور کامل شناخته نشده‌اند، و متأسفانه جامعه پزشکی تمایلی به توصیه ویتامین‌ها و توصیه‌های رژیم غذایی نسبت به داروها و جراحی ندارند – حتی زمانی که ویتامین‌ها ثابت شده است. به عنوان یک درمان ناباروری زنان بیشتر و بیشتر موثر است.

ناباروری زنان – اشتباه بزرگی که مرتکب شدم

من می‌خواهم تجربه شخصی‌ام را با شما به اشتراک بگذارم تا به شما بینش شخصی درباره اینکه «خداوند بفرست» برای من در مورد حقیقت ناباروری آموخته است.

من حدود 5 سال پیش، زمانی که تنها 23 سال داشتم، آندومتریوز تشخیص داده شد. در آن زمان، بیشتر نگران درد و ناراحتی ماهانه بودم تا پیامدهای باروری طولانی مدت.

اما یک سال بعد، نیک را دیدم و عاشق او شدم. اگرچه، در ابتدا، برنامه ریزی برای خانواده نمی توانست دور از ذهن ما باشد. با این حال، آندومتریوز با زندگی جنسی ما جهنم بازی کرد و من دائماً به خاطر کاهش رابطه جنسی با مردی که دوستش داشتم احساس گناه می کردم.

وقتی 2 سال بعد، نیک از من خواستگاری کرد، نمی توانست بیشتر از این برای من غافلگیر کننده باشد. من واقعاً تصور نمی کردم که ازدواج تا این حد در آغاز رابطه ما در میان باشد، به خصوص با وجود تمام مسائل مربوط به “اتاق خواب” که دائماً بر سر من آویزان است. برنامه های عروسی فوراً زندگی ما را در بر گرفت، جایی در میان همه برنامه ریزی ها. شروع کردیم به بحث درباره تشکیل خانواده خودمان.

ما یک سال بعد در یک مراسم افسانه ای با هم ازدواج کردیم، همه چیز خیلی عالی به نظر می رسید، زندگی جدید خود را با هم شروع می کردیم، برنامه هایی برای سفر و تشکیل خانواده داشتیم.

بلافاصله پس از ماه عسل تصمیم گرفتیم برای اولین فرزندمان تلاش کنیم. رابطه جنسی هنوز برای من به طرز باورنکردنی دردناکی بود، و در حالی که تمام تلاشم را می‌کردم تا چهره‌ای شجاع داشته باشم، برخوردهای اجباری خیلی زود زیاد شد و تصمیم گرفتیم به یک پزشک باروری مراجعه کنیم.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Post

Scrabble이 친구들과 단어를 무시하는 이유Scrabble이 친구들과 단어를 무시하는 이유

30대에 접어들면서 나는 반성의 기로에 서게 된다. 일반적인 시나리오는 내가 어렸을 때 “좋은 옛날”을 좋아하게 기억합니다. 최종 결과는 항상 우리가 사회로서 얼마나 멀리 왔는지에 대한 경외심과 놀라움입니다. 80년대의 어린 시절,

먹튀검증이 필수가 되어버린 토토 시장먹튀검증이 필수가 되어버린 토토 시장

먹튀검증 사설토토를 하는 이유가 즐거움도 있지만, 수익이 목적이신 분들이 대부분일 겁니다. 당연히 토토사이트에서 베팅에 적중하면 수익이 발생해야 하지만, 안타깝게도 모든 사설업체에서 온전히 환전이 진행되고 있지 않습니다. 먹튀폴리스에서는 이러한 사실을 모르고